Historia

Hotel de Rome

Hotel de Rome to XIX-wieczny budynek, w którym pierwotnie mieściła się siedziba niemieckiego banku Dresdner. Hotel jest częścią Bebelplatz, historycznego placu, który jest miejscem niesławnej kampanii palenia książek przez nazistów w 1933 roku.

Historia Hotelu de Rome

Wybudowany w 1889 roku budynek był siedzibą niemieckiego Dresdner Banku, a po II wojnie światowej mieścił się w nim państwowy bank komunistycznych Niemiec Wschodnich (D.D.R.). Jednak ponurzy urzędnicy D.D.R., którym nie podobał się luksus budynku, zabrali ze sobą kolorowe, mozaikowe podłogi i ozdobne listwy, które zachowały się do dziś. Inne wyjątkowe aspekty historii hotelu są widoczne dla gości, takie jak fragmenty pocisków i granatów z czasów II wojny światowej, które pozostają osadzone w oryginalnej drewnianej boazerii apartamentów na pierwszym piętrze, dawnych biur rządowych planistów ekonomicznych.

Hotel de Rome dzisiaj

Hotel znajduje się w pobliżu jednego z najbardziej znanych zabytków Berlina, Unter den Linden, słynnej ulicy handlowej w ekskluzywnej dzielnicy Mitte. Goście meldujący się w hotelu mogą doświadczyć wyjątkowego doświadczenia związanego z bankowością. Stary skarbiec banku został przekształcony w podziemne luksusowe spa, a oryginalny stalowo-miedziany skarbiec z pieniędzmi został przekształcony w elegancki salon paznokci. Pokoje, które kiedyś służyły jako biura dyrektorów banku są teraz apartamentami, a sala kasowa została przekształcona w dość okazałą salę balową.

Dojazd do Hotelu de Rome

Wzdłuż Unter den Linden kursują różne autobusy, a w pobliżu znajdują się dwie stacje kolejki U-Bahn, oddalone o kilka minut spacerem. Lotnisko oddalone jest o 35 minut jazdy samochodem, a najbliższy parking to Q-Park Operncaree.