Samorozwój

Myślokształty

O czym myślisz dzisiaj? O czym myślisz najczęściej?

Zadaj sobie te pytania i poznaj odpowiedzi, ponieważ myśli, które masz dzisiaj, najprawdopodobniej będą tym, czym będziesz żył jutro.

Czy to brzmi skomplikowanie? Nie, to jest całkiem proste.

Myśli, które najczęściej myślisz, wpływają i kształtują Twoje życie. Powtarzanie tych samych myśli w kółko każdego dnia w końcu wpłynie na Twoje zachowanie, Twoje działania i Twoje życie.

Jeżeli ty myśleć ten sam rodzaj myśli dzisiaj i jutro i po jutro, w czasie, twój życie zaczyna lustrzany te myśli.

Nie ograniczaj swojego myślenia

Większość ludzi myśli o swoim obecnym życiu, o swoich problemach, o swoich zmartwieniach i o rzeczach, które im przeszkadzają lub których nie lubią. Czyniąc tak dzień po dniu, zamieniają ten sposób myślenia w nawyk i w sposób życia.

Ograniczenie zakresu myślenia do wąskiego kręgu ogranicza twoje życie. Ograniczasz umysł i nie widzisz poza tymi myślami, a zatem nie możesz marzyć, myśleć i dążyć do życia poza obecnymi okolicznościami.

Jeśli myślisz te same myśli dzień po dniu, ograniczasz się do tych samych sytuacji i okoliczności i nigdy nie wznosisz się ponad nie.

Twoje dzisiejsze myśli to życie, którym będziesz żył jutro

Co oznacza powyższe stwierdzenie? Teraz, po przeczytaniu pierwszej części tego artykułu już wiesz.

Oznacza ono, że myśli, które myślisz dzisiaj, wpływają na Twoją przyszłość. Oznacza to, że jeśli nadal będziesz myślał tymi samymi myślami nic się nie zmieni, a będziesz tworzył i odtwarzał te same okoliczności i sytuacje.

Oznacza to również, że jeśli masz w głowie wizję innego stylu życia i jeśli powtarzasz tę wizję dzień po dniu, to w końcu twoja wizja zamieni się w rzeczywistość.

Zawsze pamiętaj, że myśli, które myślisz dzisiaj, będą miały wpływ na twoje jutro.

Jeśli myślisz o swoich problemach, zmartwieniach i o tym, jak trudne jest życie, to właśnie to stworzysz i będziesz dalej tworzyć. Będziesz nadal narzekał na swoje życie i nic się nie poprawi.