Psychologia Samorozwój

Podświadomy umysł

Myślenie jest mieszaniną słów, zdań, obrazów mentalnych i doznań.

Myśli są jak goście, którzy odwiedzają centralną stację umysłu. Przychodzą, zostają na chwilę, a potem odchodzą, robiąc miejsce dla innych myśli.

Niektóre z tych myśli pozostają dłużej, nabierają mocy i wpływają na życie osoby, która je myśli. Inne pojawiają się na krótko, a potem znikają, nie pozostawiając żadnego wrażenia na umyśle.

Czy jak większość ludzi pozwalasz, aby myśli związane z troskami, lękami, gniewem lub nieszczęściem zajmowały twój umysł przez większość czasu?

Czy ciągle zajmujesz swój umysł wewnętrznymi rozmowami o negatywnych sytuacjach i działaniach?

Takie wewnętrzne rozmowy ostatecznie wpływają na podświadomy umysł, który przyjmuje je jako prawdziwe, a w konsekwencji mogą wpływać na Twoje zdrowie i zachowanie.

To co powtarzasz w swoim umyśle może wpłynąć na twoje życie

Jest to niezwykle ważne, aby uważać na to, co trafia do podświadomego umysłu. Słowa i myśli, które są powtarzane, często nabierają mocy przez powtórzenia, zapadają w podświadomy umysł i wpływają na zachowanie, działania i reakcje zaangażowanej osoby.

Podświadomy umysł uważa słowa i myśli, które się w nim składają, za opisujące rzeczywistą sytuację, dlatego dąży do zestrojenia słów i myśli z rzeczywistością. Pracuje pilnie, aby te słowa i myśli stały się rzeczywistością.

Oznacza to, że jeśli często powtarzasz sobie, że zdobycie pieniędzy jest trudne lub niemożliwe, podświadomy umysł przyjmie twoje słowa i postawi przeszkody na twojej drodze.

Możesz wpłynąć na swoją podświadomość w zdaniu, które często powtarzasz. Dlatego dobrze dobieraj swoje słowa.

Wszyscy powtarzamy pewne myśli lub wyrażenia, na głos lub w myślach. Powtarzanie ich kilka razy nie przekształci rzeczywistości, ale powtarzanie ich często, może.

Jeśli powtarzasz sobie, że jesteś bogaty, to znajdzie on sposoby, aby przynieść ci możliwości wzbogacenia się i zmotywować cię do skorzystania z tych możliwości.

Myśli, które wyrażasz poprzez swoje słowa, kształtują twoje życie. Często dzieje się to nieświadomie. Niewielu zwraca uwagę na swoje myśli i słowa, których używają podczas myślenia. Większość ludzi pozwala, by zewnętrzne okoliczności i sytuacje decydowały o tym, o czym myślą.

W tym przypadku nie ma wolności. Pozwalasz, by świat zewnętrzny wpływał na twoje życie i zachowanie.

Jeśli świadomie wybierzesz myśli, zdania i słowa, które powtarzasz w swoim umyśle, twoje życie zacznie się zmieniać. Zaczniesz tworzyć nowe sytuacje i okoliczności. Będziesz korzystać z mocy afirmacji.

Afirmacje to zdania powtarzane często w ciągu dnia, które zapadają w podświadomy umysł, który z kolei uwalnia swoją ogromną moc, aby zmaterializować intencję słów i zwrotów w świecie zewnętrznym.

Nie oznacza to jednak, że każde wypowiedziane słowo przyniesie rezultaty. Aby uruchomić podświadomy umysł do działania, słowa muszą być wypowiadane z uwagą, intencją i z uczuciem.