Psychologia Samorozwój

Studia i stres

Ubieganie się o przyjęcie na studia to stresujący etap zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. Przy tak wielu wydarzeniach w szkole średniej, aplikacje na studia niosą ze sobą dodatkową presję, aby podjąć właściwą decyzję, zebrać ważne dokumenty, popracować nad aplikacją i oczywiście złożyć znakomite oświadczenie osobiste.

Nadzieje są duże i stres również. Każdy jest w wyścigu, aby być „idealnym” wnioskodawcą, co nie ułatwia życia. Chociaż nie można pomóc czuć się przytłoczonym, ważne jest, aby podjąć świadome wysiłki, aby zachować spokój dla lepszego zdrowia psychicznego.

Nie pozwól, aby niepokój przejął kontrolę. Oto 6 sposobów na zarządzanie stresem w tym kluczowym okresie.

Zawężenie wyboru uczelni

Możesz chcieć złożyć podanie do 20 nieparzystych college’ów, aby zachować „opcje otwarte”, ale takie podejście nie jest wskazane. Nie dość, że okaże się to kosztowną sprawą, to jeszcze skończysz żonglując zbyt wieloma aplikacjami i nie oddając sprawiedliwości żadnej.

Zacznij od szczegółowej listy i zacznij ustalać priorytety w oparciu o takie czynniki jak dostępne programy, lokalizacja, czesne, wymagania wstępne i udogodnienia między innymi.

Miej wszystkie informacje rozłożone w formacie tabelarycznym, zważ swoje opcje i zawęź je do 7-10 uczelni. Dobrym pomysłem jest uszeregowanie ich z wyprzedzeniem, aby łatwiej było podjąć decyzję później.

Tak więc, zacznij wcześnie i zainwestuj wystarczająco dużo czasu w zrobienie badań jakościowych na uczelniach. Sprawdź ich stronę internetową, odwiedź college, jeśli to możliwe i uzyskaj opinie od absolwentów, aby móc pracować nad swoją krótką listą.

Bądź zorganizowany

Aplikujesz do 7-10 college’ów – każdy z nich ma swój unikalny zestaw wymagań. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest zagubienie się w natłoku informacji i utrata tropu.

Dlatego, gdy już wiesz, do których uczelni chcesz aplikować, zacznij organizować te informacje w głównym arkuszu kalkulacyjnym. Od terminów i wymagań wstępnych do punktu kontaktowego i śledzenia postępów – to musi być twoja lista go-to dla wszystkich rzeczy związanych z aplikacjami do college’u.

Jeśli ubiegasz się o stypendium, weź pod uwagę eseje stypendialne i ich wymagania, aby pozostać na dobrej drodze.

Ponieważ będziesz mieć do czynienia z wieloma dokumentami, utwórz osobne foldery dla każdej uczelni, aby mieć wszystkie materiały odpowiednio uporządkowane.