Trening

Trening split

Kompletny przewodnik. Dowiedz się, które splity są skuteczne, a których treningów należy unikać. W zestawie liczne przykłady treningów i splitów treningowych.

Podział treningu może być zagadką. Przy tak wielu dostępnych opcjach i możliwościach łatwo się pogubić, które splity są skuteczne, a które źle skonstruowane. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego i jak projektuje się podziały treningowe i jakie są niektóre z najlepszych opcji podziału treningu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Więc złapać shake białka, usiąść i zacząć czytać.

Zanim się wkopiemy, chcę wyjaśnić kilka prostych zasad. Zasady te pomogą ci zrozumieć rozumowanie stojące za wieloma popularnymi treningami na Muscle & Strength. Pamiętajcie, że zasady są po to, aby je naginać, a w niektórych przypadkach łamać.

Niektóre osoby regenerują się szybciej niż inne lub nauczyły się z doświadczenia, że mogą złamać kilka zasad i zrobić duży postęp. Z tego powodu niektóre splity, które widzicie, używane przez doświadczonych kulturystów naturalnych, mogą łamać zasady.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest pozostać w granicach procedur przedstawionych w tym przewodniku. Wielu trenujących błędnie wierzy, że dodawanie objętości lub dodatkowych treningów jest sekretnym kluczem do szybkiego wzrostu.

Jest to dalekie od prawdy. Budowanie mięśni nie jest po prostu dodaniem większej ilości zestawów, aby uzyskać większy przyrost. Jest więcej czynników związanych z postępem niż liczba zestawów, które wykonujesz.

Zaufaj procesowi. Uwierz w konwencjonalną mądrość stosowaną przez społeczność budującą mięśnie. Podziały treningów w tym przewodniku są skutecznymi wyborami. Korzystaj z nich, ucz się swojego ciała w procesie, rozwijaj swój trening i rozbijaj swoje cele!