Miłość

Tworzenie związku

Osoby poszukujące romansu często przekazują sprzeczne komunikaty dotyczące związków:

Chcę być w związku, ale nie chcę zostać zraniony.

Chcę być z kimś, ale związki to taki ból głowy i

zbyt wiele dramatów.

Chcę mieć partnera, ale moje randki nie są odpowiednim materiałem na związek.

Jeśli możesz odnieść się do tych stwierdzeń, być może nadal zastanawiasz się, dlaczego wciąż jesteś singlem. Składanie oświadczeń o tym, że nie chcemy się zranić, że związki są trudne i że trudno znaleźć dobrych partnerów, blokuje nam drogę do poważnego partnerstwa.

Kiedy deklarujesz, że nie chcesz zostać zraniony, wszechświat i twój podświadomy umysł posłuchają cię i ochronią przed zranieniem, utrzymując cię w stanie singla. Bycie singlem jest bezpieczne! Kiedy osoba mówi, że nie chce zostać zraniona, mówi, że chce mieć świetny związek z gwarancją. Jednak nawet najlepsze relacje będą składać się z bólu i rozczarowania. Twój partner nie będzie po ludzku zdolny do mówienia i robienia „właściwej” rzeczy przez cały czas. Będą też momenty, w których będziesz źródłem kłopotów dla swojego partnera. Celem jest przepracowanie bólu, pokonanie rozczarowań i pójście do przodu.

„Bóle głowy” i „dramat” często oznaczają pracę, którą trzeba włożyć w związek, aby trwał. Wiadomość, którą przekazujesz jest taka, że chcesz tego, co jest łatwe. Jeśli ktoś naprawdę chce być częścią romantycznego partnerstwa, konieczne są wysiłki, aby zadowolić siebie nawzajem i dogadać się. Związek to coś, co budujecie razem. Jeśli chcesz się zakochać, musisz być skłonny do bycia wrażliwym i podejmowania ryzyka. Kontynuując randki z osobami, które nie są akceptowalne dla znaczącego związku, unikasz ryzyka zranienia lub kłopotów, które mogą pojawić się w prawdziwej perspektywie miłości. Musisz podjąć ryzyko, aby uzyskać to, czego chcesz w życiu. Udane pary są szczęśliwe, ponieważ podjęły ryzyko, puściły się i poddały się procesowi tworzenia związku.