Miłość

Uzależnienie od miłości

Bycie uzależnionym od kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry, jest doświadczeniem obezwładniającym. Jednakże, może być bardzo trudno „odczepić się” i przejść na nową ścieżkę wzmocnienia.

Istnieje pięć powodów, dla których zostajemy uwięzieni, a następnie zaczepieni przez niewłaściwą osobę. U podstaw wszystkich pięciu powodów leży kontrola:

Kontrola przez władzę

Kontrola poprzez słabość

Kontrola poprzez służbę

Kontrola przez poczucie winy

Kontrola przez zazdrość

Władza

Możesz wpaść w pułapkę, kiedy ktoś zapewnia sobie władzę nad tobą. Nie jest to władza, która jest wykorzystywana w pozytywny sposób, np. do wspierania cię lub kierowania cię w stronę twoich życiowych aspiracji. Jest to władza, która jest używana do kontrolowania cię w sposób, który uniemożliwia ci bycie swoim najlepszym „ja”. Służy również temu, aby uniemożliwić Ci równy udział w władzy w związku.

Słabość

Kontrola przychodzi poprzez wykorzystanie słabości, którą masz w sobie. Być może podzieliłeś się sekretem lub ujawniłeś szczególną wrażliwość związaną z czymś trudnym z twojej przeszłości. Ta osoba, zamiast wzmacniać, wspierać i pomagać ci rosnąć w siłę, wykorzystuje ten czuły obszar. Twój miękki punkt jest używany, aby utrzymać cię w bezbronności i w miejscu słabości w związku.

Służebność

Nie ma nic złego w byciu pielęgnującym. Nie ma nic złego w kochaniu swojego mężczyzny i traktowaniu go jak króla w jego zamku. Problemem jest, gdy twoje wysiłki nie są doceniane lub odwzajemniane. Być może służysz królowi, który nie zasługuje na bycie głową domu. Czy twój mężczyzna wciska cię w rolę służalczą z poczucia uprawnień? Czy żąda, byś mu służyła, nie dając nic od siebie w zamian?

Poczucie winy

Twój partner może używać winy, aby utrzymać cię w związku. To trzyma cię w dole emocjonalnie w związku, który jest ostatecznie zły dla ciebie. Ktoś, kto manipuluje twoją pielęgnacyjną dobrocią, aby utrzymać cię w związku bez miłości, nie jest kimś, kto naprawdę cię kocha.

Zazdrość

Zazdrość jest grą, w którą gra się, aby utrzymać cię w związku, bawiąc się twoimi emocjami i sprawiając, że myślisz, że ktoś inny chce tego, co ty masz. Partner, który manipuluje twoimi uczuciami w ten sposób, robi to celowo, aby cię kontrolować i utrzymać cię w związku.

Nie zostań zaczepiony – Nie zostań kontrolowany – Odzyskaj swoją własną moc i odczep się od kogoś, kto cię kontroluje. Uwolnij się dla kogoś, kto będzie cię kochał i szanował w sposób, na jaki zasługujesz.