Historia

Wyndcilffe Court

Historia Wyndcliffe Court

Dom został zbudowany w 1922 roku przez Charlesa Leigh Claya, który był właścicielem firmy żeglugowej w Cardiff w Walii. Projekt został wykonany przez Erica Francisa, odnoszącego sukcesy architekta, podczas gdy ogrody zostały opracowane przez Francisa i Henry’ego Avray Tippinga, redaktora architektonicznego magazynu Country Life przez ponad 20 lat i zapalonego zwolennika projektowania ogrodów.

Stylistycznie, ogrody wykorzystały elementy zarówno włoskiego, jak i Arts and Crafts ruchu architektonicznego. Jego cechy obejmują staw z liliami, zatopiony ogród, kręgielnię, ogród różany, stawy, rzeźbione topiary, altanę, fontannę, ogród kuchenny i połączenia z pobliskimi lasami otaczającymi miejsce.

Wyndcliffe Court dzisiaj

Dom należy obecnie do Anthony’ego i Sarah Clay, którzy otwierają ogrody dla publiczności każdego roku, od maja do września. Jeśli chodzi o florę, można tu znaleźć wszystko, od naparstnicy, przez groszek, po rabarbar. Dom oferuje program „szkoły ogrodniczej”, w ramach którego organizowane są warsztaty rolnicze, podczas których goście poznają różne techniki ogrodnicze i wskazówki dotyczące ogrodnictwa. W ogrodach prezentowane są również wystawy współczesnej rzeźby brytyjskiej, jak również istniejące wcześniej rzeźby ogrodowe.

Dojazd do Wyndcliffe Court

Wyndcliffe Court and Gardens znajdują się pomiędzy miastem Chepstow a wioską Tintern w Walii, w odległości około trzech mil od siebie. Jeśli jedziesz samochodem, drogowskaz na drodze A466 informuje o skręcie na Wyndcliffe. W Chepstow znajduje się stacja kolejowa.